Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co biżuteria mówi o Tobie?

2022-04-07
Co biżuteria mówi o Tobie?

Wybór noszonych na co dzień, a także na wyjątkowe okazje kolczyków, naszyjników i bransoletek pozostaje nie tylko kwestią stworzenia efektownej stylizacji. Bardzo często jest to kwestia naszych upodobań, które zależą w dużym stopniu od osobowości. Niekiedy zdarza się, że kobiety rezygnują z noszenia wyrazistej biżuterii (mimo iż przypadła im do gustu) na rzecz skromnych i nierzucających się w oczy dodatków. Inne natomiast decydują się na biżuterię odważną i stanowiącą mocny akcent. Analizując te wybory, można dostrzec, w jaki sposób zależą one od typów osobowości, ale także od relacji z innymi osobami.

Wyrażanie siebie poprzez ubiór nie jest zjawiskiem nowym. Nie tylko wśród młodzieży od lat mamy do czynienia z manifestowaniem swojej osobowości, wolności i poglądów poprzez dobrane elementy garderoby. Nie inaczej jest z biżuterią. Na jej podstawie można powiedzieć o nas naprawdę wiele.

Jak dopasować biżuterię do stylizacji?

To, na co zwraca uwagę wiele kobiet, to noszenie dopasowanych zestawów biżuterii. Stąd duża popularność kompletów, które mogą zawierać kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki. Osoby, które cenią efektowny wygląd i uporządkowane wizualnie stylizacje często decydują się na wybór biżuterii w jednolitej kolorystyce i o spójnym wzornictwem. Właśnie takie wybory mogą świadczyć o tym, że na co dzień te osoby również są uporządkowane i świetnie zorganizowane.

Dużego znaczenia nabiera dla nich dostosowanie biżuterii do stroju. I tak na wyjątkowe okazje noszona jest elegancka biżuteria, a na co dzień taka, która pasuje do casualowych stylizacji. W salonach jubilerskich można znaleźć również uniwersalne złote łańcuszki z literkamikolczyki wiszące oraz ze sztyftem, a także chokery złote, które można nosić zarówno na co dzień, jak i od święta.

Złote kolczyki próba 585 wiszące ametyst na łańcuszku

Złote kolczyki próba 585 wiszące ametyst na łańcuszku

Motywy biżuteryjne i ich znaczenie

Współcześnie bardzo ciekawym akcentem noszonych wyrobów jubilerskich są motywy biżuteryjne. Zawieszki, wisiorki, bransoletki i kolczyki z różnymi symbolami mogą być prawdziwą skarbnicą wiedzy o noszącej taką biżuterię kobiecie. Medaliki i krzyżyki to symbole wiary. Na ich noszenie decydują się panie, dla których religia stanowi ważną sferę życia. Wybierają je również osoby, które powierzają się boskiej opatrzności i pokładają w niej nadzieję. Nie mniej jednak warto zwrócić uwagę, że obecnie celebrytka krzyżyk traktowana jest również jako element wpisujący się mocno w popkulturę.

Motywy biżuteryjne mogą przybierać również wiele innych świeckich form. Zawieszka w formie serca to ponadczasowa symbolika, która może wskazywać się, że kobieta znajduje się w związku albo silnej relacji z przyjaciółką, siostrą lub inną bliską osobą. Motyw czterolistnej koniczyny symbolizuje szczęście, dlatego często noszony jest jak talizman, a biżuteria z łapaczem snów, której Indianie Ameryki Północnej przypisywali magiczne moce, ma chronić przed koszmarami. Motywów biżuteryjnych jest znacznie więcej, a każdy z nich ma określone znaczenie. Niektóre kobiety traktują je jak amulety mające przynosić szczęście i chronić od złego.

Złoty naszyjnik 333 literka H

Złoty naszyjnik 333 literka H

Jaka biżuteria najlepsza dla minimalistki?

Wyroby jubilerskie dodają kobiecie blasku i podkreślają jej urodę. Jednak nie każda pani lubi, gdy noszone przez nią kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki mocno rzucają się w oczy. Skromne osoby zazwyczaj wybierają delikatne dodatki biżuteryjne, które subtelnie akcentują swoją obecność. Takie wybory są też udziałem praktycznych kobiet, które cenią wygodę. Niewielkie kolczyki i delikatne łańcuszki nie przeszkadzają aktywnym paniom i świetnie sprawdzają się noszone na co dzień oraz przy wyjątkowych okazjach. Takie subtelne dodatki mogą wynikać też z delikatnej urody, dla której masywna biżuteria byłaby zbyt ciężka. Kobiety, które noszą minimalistyczną biżuterię, są zazwyczaj skromne i nieśmiałe, a w życiu cenią równowagę.

Złote kolczyki 585 CELEBRYTKA łapacz snów

Złote kolczyki 585 CELEBRYTKA łapacz snów

Odważna biżuteria dla kobiet z temperamentem

Bardziej odważne biżuteryjne dodatki również znajdują wielu odbiorców. Pozwalają bowiem na manifestowanie swojego stylu bycia oraz charakteru. Masywne naszyjniki i kolczyki najczęściej noszone są przez kobiety, które nie boją się odważnych stylizacji i nie przejmują tym, co mówią o nich inni. To optymistycznie nastawione do życia osoby, które niejednokrotnie (choć nie zawsze) lubią też brylować w towarzystwie. Masywna biżuteria może być noszona zarówno do ubrań casualowych, jak i odzieży w stylu boho. Świetnie sprawdza się do letnich sukienek oraz jesiennych stylizacji, np. golfów. Może być noszona przy wielu różnych okazjach, dzięki temu cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet, które preferują wyraziste dodatki.

Współczesna biżuteria cechuje się ogromną różnorodnością pod względem materiału, kolorystyki oraz wzornictwa. Z łatwością można ją dopasowywać do kreowanej stylizacji oraz konkretnej okoliczności. To sprawia, że biżuteryjne dodatki wpisują się w gust kobiet o różnych oczekiwaniach.

Polecane

pixel