Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co wygrawerować na biżuterii?

2022-06-03
Co wygrawerować na biżuterii?

Biżuteria to podarunek ponadczasowy, elegancki i pasujący do wielu okazji. Wzbogacona o subtelny, spersonalizowany grawer nadaje jej bardziej osobistego, a nawet intymnego znaczenia, które wyrażać może oddanie, szacunek, a także miłość. Na jakiej biżuterii i co warto wygrawerować? Zainspiruj się najnowszymi trendami!

Metody grawerowania — jak wykonać grawerunek?

Grawerowanie jest procesem polegającym na ozdobieniu biżuterii własnym akcentem, który nadaje jej wyjątkowego i unikalnego charakteru. Ozdobą biżuterii może stać się właściwie dowolny symbol, data, a nawet cytat — jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia osoby, która decyduje się na jego wykonanie.

Istnieje kilka sposobów wykonywania grawerunku. Do najpopularniejszych zaliczamy grawer ręczny, grawer mechaniczny, a także wypalony za pomocą lasera. Pierwsza technika wymaga umiejętności i precyzji. Jest ona niepowtarzalna, a efekt niemożliwy do podrobienia nawet przez najlepsze maszyny. Ten rodzaj grawerunku ze względu na ogromny nakład czasowy, jakiego wymaga, jest jednak coraz rzadszy i wiąże się ze znacznie większą inwestycją niż pozostałe metody.

Grawer wykonany mechanicznie pozwala na większą precyzję, a także większą powtarzalność. Za pomocą specjalnej maszyny możliwe jest wyrzeźbienie w biżuterii niemal każdego wzoru, choć podobnie jak przy metodzie ręcznej, wymaga od złotnika lub jubilera sporej zręczności, precyzji i zdolności manualnych.

Jednak najpopularniejsza biżuteria z grawerem to ta, wykonana za pomocą laserowej maszyny. Proces ten został całkowicie zautomatyzowany, co pozwoliło ograniczyć ingerencję złotnika lub jubilera to całkowitego minimum. Ta technika pozwala na niezwykłą precyzję umożliwiającą nawet grawer ze zdjęcia, a efekt przybiera czarny kolor, który wyraźnie odznacza się na srebrnej lub złotej biżuterii. Laser pozwala na wykonywanie wielu różnych grawerunków w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu koszt usługi jest o wiele niższy.

Złoty naszyjnik CELEBRYTKA 585 podwójne serca LOVE

Złoty naszyjnik CELEBRYTKA 585 podwójne serca LOVE

Najpopularniejsze grawerunki

Modna biżuteria z grawerem to prezent, który sprawdzi się podczas każdej uroczystości. Subtelny łańcuszek z medalikiem to doskonały pomysł na chrzest lub Pierwszą Komunię Świętą, bransoletka z zawieszką na urodziny, wieczór panieński i baby shower, a pierścionek to idealny prezent rocznicowy. W jaki sposób ozdobić swój podarek, by nadać mu modny i jednocześnie bardzo osobisty charakter? Oto kilka ciekawych propozycji!

Inspirujący cytat

Cytaty na grawer to akcent, który nie zestarzał się mimo upływu wielu dekad. Ulubione fragmenty filmów, książek, a także nieśmiertelne mądrości wielkich osobistości mogą stanowić źródło inspiracji dla osoby obdarowanej, a także stać się swego rodzaju mottem i amuletem. Grawer w formie cytatu jest również bardzo uniwersalny. Sprawdzi się jako upominek dla każdej bliskiej osoby i na każdą okazję.

Zapis rytmu serca

Ciekawe i cieszące się coraz większą popularnością pomysły na grawer to również zapis EKG, oczywiście, jeśli będzie przedstawiał faktyczny odczyt rytmu serca. Wbrew pozorom, taki grawer również jest pomysłem dość uniwersalnym, choć nie traci przy tym swojego intymnego znaczenia. Bransoletka z zapisem rytmu serca dziecka, to przepiękna biżuteria na prezent dla świeżo upieczonej mamy, z kolei zapis EKG ukochanej lub ukochanego to niezwykle osobisty prezent rocznicowy, a nawet świetny pomysł na grawer wzbogacający ślubne obrączki!

Ważna data

Mimo iż ten rodzaj grawerunku sam w sobie nie jest zbyt oryginalny, wzbogacony o odpowiednie tło nabiera zupełnie nowego znaczenia. Data pierwszego spotkania, ślubu, narodzin dziecka lub jakiegokolwiek innego, ważnego dla osoby obdarowanej wydarzenia to prosty, subtelny i niezwykle osobisty zarazem grawer, który często znaczy znacznie więcej niż wymyślne życzenia, czy życiowe motta. Biżuteria z grawerem w postaci daty to prezent uniwersalny i ponadczasowy.

Własnoręczny napis

Jest to jeden z oryginalniejszych i ciekawszych pomysłów w zestawieniu. Odręcznie napisana, a następnie naniesiona na taką biżuterię jak na przykład naszyjniki dla dwóch osób dedykacja lub sentencja to prezent całkowicie unikalny i bardzo osobisty. Taki grawer sprawdzi się również na nieśmiertelniku, a nawet pierścionku czy obrączce.

Srebrny rodowany komplet próba 925 naszyjnik BFF BEST FRIENDS DWA SERCA

Srebrny rodowany komplet próba 925 naszyjnik BFF BEST FRIENDS DWA SERCA

Grawerunek dla ukochanej osoby

Najlepszym pomysłem na grawer dla drugiej połówki będzie drobiazg, który ma dla Was największe znaczenie. Może to być data, cytat, a nawet jedno słowo. Subtelne bransoletki ze stali szlachetnej ozdobione zawieszką lub medaliki na łańcuszku to prezenty, które sprawdzą się na każdą okazję od urodzin, po rocznice. Grawer to również doskonały sposób na urozmaicenie pierścionka zaręczynowego!

Stal szlachetna 316L bransoletka blaszka GRAWER

Stal szlachetna 316L bransoletka blaszka GRAWER

Grawerunek z okazji narodzin dziecka

Nie ma lepszego prezentu dla świeżo upieczonej mamy niż grawerunek na biżuterii z datą narodzin dziecka, jego imieniem lub rytmem bicia serca. Taki uroczy drobiazg jak subtelna bransoletka z zawieszką to podarek ponadczasowy, sentymentalny i niezwykle osobisty.

Polecane

pixel