Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto kupować złotą biżuterię

2016-08-12


Złota biżuteria jest często wybierana jako prezent na ważną okazję, stała się synonimem elegancji i chyba każdy z nas ma chociażby jeden złoty naszyjnik lub komplet kolczyków. Kupując ją, dbamy nie tylko o swój wizerunek, ale także o finanse.

Złoto znane od? zawsze!

Złoto towarzyszy ludziom od bardzo dawna, istnieją dowody na to, że było używane do wyrobów ozdobnych przedmiotów już w okresie chalkolitu, czyli w IV wieku p.n.e.. Od zawsze wiedziano, że jest to materiał rzadki i jego wygląd był doceniany przez wieki. Mit o złotym runie rozbudzał wyobraźnię starożytnych Greków, a w XVI wieku Hiszpanie pokonywali dziesiątki tysięcy kilometrów na łodziach, zawładnięciu myślą o złocie w Ameryce Południowej. Ten materiał jest człowiekowi znany od zarania dziejów i często miał wpływ na sytuację gospodarczą oraz polityczną na świecie. Poznaj 3 powody, dla których, warto zainwestować w złotą biżuterię!

1. Klasa sama w sobie.

Złoto kojarzy się z klasą, elegancją i luksusem, jest to ceniony za swoje właściwości materiał, a koszt zakupu złotej biżuterii jest wyższy niż koszt biżuterii wykonanej na przykład ze srebra i wielu innych materiałów. Złota biżuteria jest noszona przez największe gwiazdy Hollywood i nic dziwnego, że ją wybierają - złoto doskonale pasuje do różnych stylizacji, świetnie komponuje się zarówno z długimi, wieczorowymi kreacjami, jak i z codziennymi, sportowymi outfitami. Szczególną popularnością cieszą się złote naszyjniki gwiazd, znane jako celebrytka, które są delikatne i wyglądają bardzo świeżo w każdym zestawieniu.

2. Bogaty wybór wzorów i kolorów.

Złoto kojarzy się z klasycznym, żółtym kolorem tego kruszcu. W rzeczywistości jednak ma wiele kolorów, które uzyskiwane są dzięki mieszaniu go z innymi metalami. Najpopularniejsze jest białe złoto, które powstaje z mieszanki złota ze srebrem oraz palladem lub mieszanki złota z niklem. W zależności od procenta domieszki oraz zastosowanego materiału barwa może być żółtawa lub szarawa. Możliwe jest także uzyskanie złota o barwie czerwonej lub różowej, w tym wypadku stosuje się domieszkę srebra i miedzi. Zachwycająca jest także mnogość wzorów złotej biżuterii. Złoto jest materiałem bardzo miękkim (właśnie dlatego nie poleca się kupowania obrączek najwyższej próby, lepiej wybrać złoto o niższej próbie, ale twardsze), a więc łatwym do formowania. Wiele technik stosowanych przy wykonywaniu złotej biżuterii jest znanych od wielu wieków, są one więc bardzo dopracowane, co pozwala uzyskać idealny efekt.

3. Inwestycja na przyszłość.

Wartość złota cały czas idzie w górę, a sprzedanie złotej biżuterii nie stanowi najmniejszego problemu. Kupując złotą biżuterię,kupuje się także bardzo często przedmiot o wysokiej wartości artystycznej. Nawet jeżeli po kilku latach naszyjnik albo złota bransoletka znudzą się Tobie, to możesz przetopić je na coś innego lub po prostu zachować i przekazać swoim dzieciom. Inwestowanie w złoto staje się coraz popularniejsze, ale nie jest to dla nas żadna nowość. Doskonałym przykładem są Indie, mieszkające tam kobiety posiadają aż 11% światowych zasobów złota, jest to dla nich zabezpieczenie na przyszłość, a złotą biżuterię gromadzą przez całe życie i następnie przekazują swoim córkom.

Złotą biżuterię po prostu warto kupować! Nigdy nie wyjdzie z mody, będzie doskonale uzupełniać każdą stylizację, a na dodatek staje się sposobem na powiększenie swoich oszczędności.
pixel