Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Idealny prezent na walentynki - symbol nieskończoności

2022-01-20
Idealny prezent na walentynki - symbol nieskończoności

Symbolika w jubilerstwie ma bardzo duże znaczenie i jest często spotykana. Podarowana bliskiej osobie, cechująca się symbolicznym znaczeniem zawieszka, czy bransoletka często mówi więcej, niż same słowa. Spotykamy się w niej z różnymi motywami, których znaczenie dla postronnych osób może być niejasne, natomiast dla zakochanych i bliskich sobie wręcz przeciwnie. Niektóre spotykane w biżuterii symbole są jednak popularne i ogólnie rozpoznawalne. Należy do nich symbol nieskończoności, który doskonale sprawdza się jako prezent na walentynki dla niej.

W niektórych rejonach Europy walentynki świętowane są już od czasów średniowiecza. W Polsce ich historia jest nieco krótsza. Bez wątpienia jednak można zauważyć, że święto zdążyło już na stałe wpisać się do polskiego kalendarza. 14 lutego zakochani nawzajem obdarowują się czułymi spojrzeniami i wręczają sobie walentynkowe prezenty.

Jaki prezent na walentynki dla niej?

Sposoby na uczczenie dnia zakochanych mogą być różne. Poza wspólnym wyjściem na kolacje, do kina, czy po prostu na spacer, wiele osób decyduje się na wręczenie bliskiej sercu osobie drobnego upominku. Biżuteria na walentynki jest jednym z najpopularniejszych prezentów. Mogą ją otrzymywać zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety. Wśród wyrobów jubilerskich dostępne są bowiem modele wpisujące się w oczekiwania pań w różnym wieku i odzwierciedlające różne gusta. Niektóre z nich świetnie pasują do casualowych strojów, a inne doskonale komponują się z eleganckimi kreacjami. Są i takie, które z powodzeniem mogą być noszone przy różnych okazjach oraz przez kobiety w różnym wieku. Przykładem takiej biżuterii są zawieszki, kolczyki i bransoletki zawierające uniwersalny symbol nieskończoności.

Srebrna bransoletka 925 SERCE NIESKOŃCZONOŚĆ

Srebrna bransoletka 925 SERCE NIESKOŃCZONOŚĆ

Najlepsza biżuteria na walentynki?

Jak wybrać biżuterię dla ukochanej, by wywołać radość w jej oczach? Wiele zależy od tego, jaki rodzaj biżuterii kobieta lubi nosić. Warto zorientować się wcześniej, czy preferuje skromne wyroby jubilerskie, czy może efektownie zdobione kamieniami. Pozostaje jeszcze określić, czy będą to kolczyki, łańcuszek z zawieszką, czy może komplet biżuterii. Doskonałym pomysłem są bransoletki na prezent. Pięknie prezentują się na nadgarstku i mogą być komponowane z innymi rodzajami biżuterii. Sprawiają przyjemność zarówno młodym dziewczynom, jak i dojrzałym kobietom. Są też świetną alternatywą na prezent dla pań, które nie zdecydowały się na przebicie uszu i nie noszą kolczyków. W związku ze świętem zakochanych szczególnie chętnie wybierana jest biżuteria zawierająca symbol nieskończoności albo serca. Niektóre modele łączą te dwa symbole, co stanowi dla ukochanych wyraźny przekaz.

Symbolika i historia nieskończoności

Niektórzy ludzie od zawsze pragnęli dotknąć wieczności, bali się przemijania i marzyli o możliwości nieskończonego życia na ziemi. Dla innych największym marzeniem była prawdziwa i niekończąca się miłość. Takie pragnienia pojawiały się nieustannie niezależnie od szerokości geograficznej, czy epoki, w jakiej przyszło im żyć. Symbolika nieskończoności jest więc od wieków mocno zakorzeniona w kulturze. Zajmowali się nią między innymi starożytni Egipcjanie. Wtedy przedstawiono ją za pomocą wizerunku węża, który zjada swój własny ogon, a następnie odradza się i cały proces zaczyna się od nowa, w nieskończoność. Należy pamiętać, że symbolika zmieniała się w zależności od okresu w historii oraz kultury określonego ludu. Ideę nieskończoności rozważali też starożytni Grecy, Celtowie, Persowie i wiele innych ludów. W niektórych rejonach świata rozpowszechnił się kult solarny. Słońce postrzegane jako dawca życia, a zarazem siła, które może je zabrać, również symbolizowało nieskończoność.

Co oznacza motyw nieskończoności?

Symbol nieskończoności znany w obecnej formie (odwrócona poziomo ósemka) i stosowany również w matematyce został wprowadzony w roku 1655 przez angielskiego uczonego, Johna Wallisa. Cechą charakterystyczną tego symbolu jest to, że nie ma on początku, ani końca. To natomiast nierozerwalnie kojarzy się z wiecznością. Dlaczego biżuteria na walentynki również zawiera ten symbol? – Tego nietrudno się domyślić…

Kolczyki, łańcuszki z zawieszką i bransoletki na prezent, które zawierają ten symbol, oznaczają wieczne uczucie i trwałość w związku. Właśnie dlatego w święto zakochanych są bardzo chętnie wybieraną biżuterią. Warto jednak pamiętać, że symbolika tego wzoru może się zmieniać w zależności od okoliczności oraz tego, komu taki prezent jest wręczany. Bransoletka z nieskończonością może być przecież również prezentem dla najlepszej przyjaciółki albo upominkiem dla innej osoby, jeśli chcemy zakomunikować swoje oddanie i trwałość relacji wiążącej dwie osoby.

Złota bransoletka CELEBRYTKA 333 czarne koraliki INFINITY

Złota bransoletka CELEBRYTKA 333 czarne koraliki INFINITY

Biżuteria na walentynki z nieskończonością

Zbliżające się święto zakochanych jest doskonałą okazją do wręczenia biżuterii z tym symbolem. A ponieważ w jubilerstwie stał się on bardzo popularny, to naprawdę jest w czym wybierać. Zainteresowani mają zdecydować się na naszyjniki, kolczyki albo bransoletki na prezent z nieskończonością. Oferta jubilerska zachwyca różnorodnością i bogactwem form. Motyw nieskończoności przedstawiany jest w niej w różnych sposób – za pomocą skromnego wzoru albo efektownie zdobionego cyrkoniami. Możliwe jest też zestawianie ze sobą kilku symboli o tym samym znaczeniu, ale różniących się wielkością lub kolorem, a także łączenie ze sobą wzoru nieskończoności z innymi symbolami, np. kształtem serca, znakiem krzyża, czy symbolizującą szczęście koniczynką.

Efektowne naszyjniki z wymowną symboliką

Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest forma biżuterii z nieskończonością. Zazwyczaj spotykamy się tu z niezwykle delikatnymi i subtelnymi ozdobami. Bardzo dobrze widać to na przykładzie naszyjników, które, pomimo że są minimalistyczne i oszczędne w formie, efektownie prezentują się na dekolcie. Poza symboliką jest to kolejna cecha, która wpływa na dużą popularność takiej biżuterii. Naszyjniki ze wzorem nieskończoności skutecznie zwracają na siebie uwagę. Niektóre pozostają bardzo skromne, inne mogą przyciągać wzrok nieco większym wzorem lub podwójnym łańcuszkiem. Powszechne są też modele z dodatkowymi ozdobami, takimi jak koraliki, skrzydło anioła, czy zawieszka z wygrawerowanym imieniem.

Srebrny naszyjnik CELEBRYTKA 925 nieskończoność z cyrkoniami

Srebrny naszyjnik CELEBRYTKA 925 nieskończoność z cyrkoniami

Bransoletki z nieskończonością na walentynki i nie tylko

Duże zróżnicowanie biżuterii z symboliką nieskończoności widać też wśród bransoletek. Można je nosić zarówno jako samodzielną ozdobę, jak i zestawiając z innym rodzajem biżuterii, np. kolczykami albo naszyjnikami. Bransoletki z nieskończonością wyróżniają się skromną formą. Subtelny łańcuszek dobrze współgra z symbolem odwróconej ósemki, który sam w sobie też jest delikatny. Dodatkowo taka biżuteria może być łączona z innymi ozdobami, wzbogacającymi formę bransoletki. Doskonałym przykładem jest tu wykończenie wzoru cyrkoniami, co nadaje mu wyjątkowego charakteru i sprawia, że biżuteria świetnie sprawdzi się zarówno do codziennych stylizacji, jak i noszona na wyjątkowe okazje. Inne bransoletki na prezent z tym symbolem mogą wyróżniać się łączeniem kilku wzorów o tym samym, a także o różnych znaczeniach (np. krzyżyk, serce, anioł, koniczyna). Tak duża różnorodność sprawia, że każdy prezent może być wyjątkowy i dostosowany do oczekiwań konkretnego odbiorcy. A jeśli ten szuka dla ukochanej czegoś naprawdę wyjątkowo, może zdecydować się na bransoletkę z kamieniem szlachetnym, np. z rubinem.

Złota bransoletka CELEBRYTKA 585 nieskończoność z rubinem

Złota bransoletka CELEBRYTKA 585 nieskończoność z rubinem

Wybierając prezent na walentynki dla niej, można postawić na pewniaka i zdecydować się na biżuterię. Ta może stać się wyjątkowym upominkiem za sprawą zawartej w niej symboliki. Wzór nieskończoności utożsamiany z wiecznością będzie wymownym gestem w kierunku ukochanej osoby.

Polecane

pixel