Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać biżuterię do dekoltu?

2017-05-24


Świat został ułożony tak, że to kobieta musi dbać o każdy detal swojego wyglądu. Mężczyźni wychodząc z domu potrzebują jedynie ubrać się, a najczęściej są to kreacje raczej mniej niż bardziej przemyślane. Kobiety natomiast często spędzają mnóstwo czasu na skomponowaniu odpowiednich szat, a niejednokrotnie jeszcze więcej na dobraniu do nich odpowiedniej biżuterii, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Nieraz pojawia się problem: jaki naszyjnik dobrać do wykroju danej bluzki lub sukienki?

Wisiorek, korale czy krótki naszyjnik?

Przed takim dylematem staje nieraz w swoim życiu każda kobieta. O ile nie każda nosi naszyjnik na co dzień, to dopasowanie go do kreacji wieczornej czy wyjściowej jest czynnością konieczną. Jak każdy wie, biżuteria jest dopełnieniem stroju, podkreślając jego piękno. A dokładniej urok właścicieli, która ową kreację nosi. Piękny naszyjnik podkreśla barwę oczu damy i zwraca uwagę na górne partie ciała, kładąc akcent na kuszący kształt… obojczyków!

Dekolt w kształcie litery V

Dekolt w kształcie litery V może być głęboki lub mniej. Takie kreacje dyktowane są przede wszystkim dla kobiet odważnych, które nie boją się ukazać nieco swego uwodzicielskiego ciała. W takim przypadku idealna będzie biżuteria, której kształt jest podobny do rodzaju wycięcia. Tu mamy dużą dowolność, bo przy takim dekolcie niemal każdy rodzaj naszyjnika będzie pasował idealnie. Może to być długi lub nieco krótszy łańcuszek z wisiorkiem albo też kolia w kształcie litery V. W przypadku takiego dekoltu, biżuteria może być okazała lub skromna, wszystko zależy od preferencji kobiety.

Strój na cienkim ramiączkach lub bez ramiączek

Takie kreacje są niezwykle kuszące i dziewczęce, ponieważ odkrywają smukłe ramiona
i obojczyki. Biżuteria do takiego dekoltu powinna być krótka i raczej skromna. Bogato zdobiony naszyjnik może optycznie "skracać” szyję, dlatego warto postawić na coś prostszego. Przy tak wykrojonych kreacjach bardzo ładnie komponują się naszyjniki typu ,,obroża”, które dodają nieco drapieżności do dziewczęcego wizerunku.

Biżuteria do golfu

Kto powiedział, że golf nie może być seksowny? Co prawda, przysłania on pewne nęcące partie, ale po to stworzono naszyjniki i wszelkiego rodzaju wisiorki, aby uwydatnić nawet to, czego nie widać. W przypadku zasłoniętego dekoltu, świetnie sprawdzą się długie naszyjniki, które nie tylko będą pięknie komponować się na tle kreacji, ale również podkreślą co nieco. A wiadomo, że niewidoczne dla oczu jest tym wyraźniejsze dla wyobraźni…

Naszyjniki do koszul

W przypadku takiego dekoltu, dobór biżuterii zależy od stopnia jego odkrycia. Im więcej guzików koszuli rozpięte, ty dłuższy może być naszyjnik. Dobrze wyglądają też krótkie korale i wszelka bogato zdobiona biżuteria. Jeżeli dekolt jest większy, można też nałożyć łańcuszek z wisiorkiem, lecz wciąż niezbyt długi.
Jak widać dobór biżuterii do dekoltu nie jest wcale prosty i oczywisty. Niemniej stanowi niezwykle ważny komponent, bez którego niejedna kreacja nie będzie już tak zjawiskowa. Przeglądając oferty biżuterii, z pewnością każda z dam bez problemu dobierze tą właściwą dla siebie, której tak naprawdę nigdy w nadmiarze. Jak powiedziała polska pisarka: ,,można oszczędzać na mężczyznach, ale nigdy na biżuterii”.

pixel