Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy

2016-06-09


Kolczyki to jeden z tych elementów biżuterii, który wiele kobiet nosi na co dzień. Nie każda z Pań zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak ważne jest dobranie kolczyków do kształtu twarzy. Odpowiednio dobrana biżuteria sprawia, że proporcje twarzy wyglądają lepiej.

Twarz owalna

Posiadaczki twarzy o owalnym, regularnym kształcie, to prawdziwe szczęściary! Na takiej buzi każdy rodzaj kolczyków wygląda dobrze. Z takim kształtem twarzy można sobie pozwolić także na szaleństwa i na noszenie bardzo dużych, kolorowych kolczyków.

Twarz okrągła

Posiadaczki twarzy o okrągłym kształcie często wyglądają na osoby pyzate i przy kości, nawet jeżeli są bardzo szczupłe. Kluczowe jest dobranie kolczyków tak, aby wyszczuplały twarz. Powinny on być długie i wąskie. Dobrze sprawdzają się kolczyki nitki, wydłużone owale lub łezki.

Twarz kwadratowa

Kobiety, które mają kwadratową twarz, często mają mocno zarysowane czoło i kości szczęki. Cała sztuczka polega na tym, aby twarz wyszczuplić i nadać jej miękkich rysów. W tym celu powinny, podobnie jak posiadaczki twarzy okrągłej, sięgnąć po kolczyki długi i wąskie. Dobrze wyglądają u nich także niewielkie kolczyki, które trzymają się blisko ucha. Unikać należy kolczyków szerokich i w kształcie wachlarzy.

Twarz podłużna

Pociągła twarz wygląda najlepiej w towarzystwie małych kolczyków, szczególnie sztyftów. Posiadaczki twarzy o takim kształcie mogą pozwolić sobie także na noszenie kolczyków wachlarzy i klasycznych kółeczek - wystarczy, że będą one optycznie poszerzały twarz, a nie dodatkowo podkreślały jej podłużny kształt.

Twarz trójkątna

Ten kształt znany jest także jako diamentowy, charakteryzuje się owalną twarzą, z lekko spiczastym podbródkiem. Najlepiej w takim wypadku sprawdzają się kolczyki, które mają lekkie, zaokrąglone kształty. Geometryczne, ostre cięcia tylko podkreślają trójkątny kształt twarzy. Kolczyki nie powinny być zbyt długie i nie powinny sięgać w okolice brody.

Twarz serce

Ten kształt twarzy charakteryzuje się ładnie wyeksponowanymi kościmi policzkowymi, spiczastym, ale krótkim podbródkiem oraz dosyć szerokim czołem. Biżuteria wisząca, szczególnie ta zakończona kołem lub łezką, doskonale balansuje kształt takiej twarzy. Właścicielki takiej buzi mogą postawić na niewielkie kolczyki, które będą podkreślały ich kości policzkowe.

Określenie kształtu twarzy nie zawsze jest proste. Warto w tym celu stanąć przed lustrem i obrysować na nim pomadką kształt swojej twarzy.
Kiedy już ustalisz, jaki kształt twarzy masz, to zacznij przymierzać różne kolczyki - dobór jest w dużej mierze zależny od kształtu, ale także od karnacji, rozstawienia oczu czy wielkości ust.
pixel