Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

2020-09-28
Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrane kolczyki pomogą Ci podkreślić charakter stroju, ale też poprawić proporcje twarzy. Jak je dobrać do swoich rysów? Jeśli nie chcesz popełnić błędu, koniecznie zajrzyj do naszego stylizacyjnego poradnika.

Najlepsze kolczyki do okrągłej twarzy

Twoja twarz jest okrągła, masz pulchne policzki i niezbyt wysokie czoło, które jest tej samej szerokości co szczęka? Dzięki umiejętnie dobranej biżuterii będziesz mogła zminimalizować efekt pucołowatej buzi. Twoim sprzymierzeńcem przede wszystkim są kolczyki wiszące, które swoim podłużnym kształtem „wyciągną” Twoje rysy i dodadzą im smukłości. Wybierz na przykład model zapinany na wkrętkę, z długim łańcuszkiem zakończonym subtelną przywieszką o geometrycznym kształcie, z krzyżykiem albo trójkątem. Unikaj kolczyków okrągłych i masywnych, blisko ucha. Jeszcze jedna ważna sugestia dla Ciebie: przy okrągłej buzi z pulchnymi policzkami nigdy nie łącz wiszących kolczyków z naszyjnikiem typu choker czy z krótką kolią. W ten sposób niepotrzebnie „rozbudujesz” optycznie twarz i w efekcie będzie wyglądać na jeszcze szerszą. 

Złote kolczyki 585 wiszące krzyżyki

Jakie kolczyki do kwadratowej twarzy?

Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, ma mocno zaznaczoną linię szczęki, możesz dodać jej subtelności za pomocą odpowiednio dobranych kolczyków. Stawiaj na duże, okrągłe albo w ciekawym kształcie - kwiatu, serca, skrzydła. Ważne, żeby kończyły się ponad linią brody, bo tylko wtedy złagodzą ostre rysy Twojej twarzy. Absolutnie powinnaś unikać kolczyków o ostrych kształtach, na przykład trójkąta czy diamentu i długich, kończących się na wysokości szczęki. Biżuterię uzupełnij też o naszyjnik o klasycznym, okrągłym kształcie, który nie będzie jednak konkurował o uwagę z kolczykami.

Srebrne rodowane kolczyki 925 muszelka

Odpowiednie kolczyki do prostokątnej twarzy

Mając prostokątną twarz możesz wykorzystać dokładnie te same modele kolczyków, co w przypadku twarzy kwadratowej (podobnej do Twojej, tylko zdecydowanie krótszej). Sięgaj po biżuterię o łagodnych, opływowych kształtach, zapinaną na sztyfty tuż przy uchu lub nieco dłuższe, wiszące kolczyki z przywieszką. Trik stylistek? Jeśli masz pociągłą twarz, jak najbardziej możesz ją optycznie skrócić za pomocą wyrazistego naszyjnika blisko szyi. Znakomitym pomysłem będzie na przykład złoty choker, który w komplecie z kolczykami poprawi proporcje Twojej twarzy. 

Złote kolczyki 585 SERCE

Dobierz kolczyki do trójkątnej twarzy

Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim, spiczastym podbródkiem. Jeśli marzysz o poprawieniu dysproporcji, sięgnij po odpowiednie kolczyki. Takie, które optycznie poszerzą dolne partie Twojej twarzy. Mogą to być zarówno masywne kolczyki wkrętki o nietypowych kształtach, duże i widoczne z daleka albo kolczyki wiszące, których najbardziej masywny element będzie się znajdował właśnie na wysokości brody. 

Złote kolczyki wiszące 585 NIESKOŃCZONOŚĆ

Idealne kolczyki do owalnej twarzy

Jako posiadaczka owalnej, proporcjonalnie zbudowanej twarzy możesz z kolczykami naprawdę poszaleć. Sięgaj po supermodne złote kolczyki wiszące, kolczyki wkrętki z ciekawymi motywami serca, koniczynki bądź diamentu albo skuś się przebój ostatnich sezonów, czyli kolczyki nausznice, zdobiące całą małżowinę. Możesz także poszaleć z materiałami, łączeniem metali w różnych kolorach czy z wielobarwnymi kamieniami. 

Złote kolczyki 333 ażurowe NAUSZNICE skrzydła anioła

Biżuteria może pomóc Ci ukryć drobne mankamenty i efektownie podkreślić urodę. Kolczyki odpowiednie do każdych rysów twarzy znajdziesz w ofercie naszego sklepu jubilerskiego.

Polecane

pixel