Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać pierścionek do kształtu dłoni?

2016-11-10


Pierścionki są często niedocenianym elementem biżuterii, ponieważ wydaje się, że większą uwagę zwracamy na szyję i dekolt podczas bezpośredniego kontaktu. Dlatego częściej wybieramy ekstrawaganckie naszyjniki, czy kolczyki niż pierścionki. A szkoda, bo przecież nasze dłonie również są widoczne i zawierają w sobie wiele ukrytych przekazów, które odpowiednia biżuteria może wzmocnić. Elegancki pierścionek nada naszym dłoniom blasku i będzie dopełnieniem naszej stylizacji. By jednak stał się on ważnym elementem naszego ubioru należy odpowiednio go dobrać, by stał się częścią naszego stylu.

Pierścionki dla długich i szczupłych palców

Właścicielki szczupłych dłoni i długich palców mają wielkie szczęście. Mogą nosić praktycznie wszystkie rodzaje pierścionków bez obawy, że optycznie zostanie skrócona długość palców. Dla kobiet o dość szczupłych dłoniach polecane są pierścionki z okrągłymi, dużymi oczkami, szerokie pierścionki al'a obrączki. Ładnie będą też prezentowały się pierścionki o nietypowych kształtach, czy z oczkami osadzonymi na całym obwodzie. Dłoń nie będzie wydawała się przytłoczona ilością ozdób, a pierścionek pięknie będzie zdobił i dodawał uroku. Panie o bardzo szczupłych palcach powinny nosić nieco węższe pierścionki z mniejszymi oczkami, ponieważ zbyt duży i bogaty pierścionek może wyglądać na drobnych palcach zbyt ciężko i może się wydawać nienaturalnie duży. Polecane są za to pierścionki, które można nosić na szczycie palca, które są ostatnio bardzo modne, zwłaszcza wśród celebrytek. Nie skrócą one optycznie palców, a pięknie ozdobią i podkreślą ich długość.

Pierścionki dla krótszych i pulchnych palców

Przy dobieraniu pierścionka dla krótkich i pulchnych palców musimy pamiętać, by objętością biżuterii nie skrócić ich jeszcze bardziej. Dlatego polecane są wszystkie pierścionki, które wydłużą palec, czyli ozdoby z owalnymi oczkami, bądź z elementami, które układają się wzdłuż palca, a nie wszerz. Odradza się noszenie dużych objętościowo pierścionków, które sprawią, że nasza dłoń będzie wydawała się jeszcze większa. Idealne będą za to delikatne pierścionki z małymi oczkami, bądź połączenie pierścionka z łańcuszkiem przyczepianym na nadgarstku, czyli łączonym z subtelną bransoletką, co da efekt wydłużenia palców. Niestety panie o pulchnych dłoniach nie powinny nosić dodatkowych pierścionków na szczycie palca, ponieważ skróci to optycznie palce, przez co będą wydawały się grubsze niż w rzeczywistości.

Dobieranie koloru pierścionka

Pierścionki podobnie jak biżuteria noszona na szyi czy uszach powinny być odpowiednio dobrane kolorystycznie do naszej karnacji i stylu. Jest to ważny element doboru odpowiedniego pierścionka, ponieważ źle dobrany kolor może sprawić, że ten niezwykle ozdobny element nie będzie wcale zauważalny. Dlatego dla kobiet o nieco opalonej, złocistej karnacji polecane są pierścionki w kolorze złota lub ze złotymi elementami. Złoto pięknie opalizuje na ciemniejszej skórze i jest niezwykle widoczne. Dla pań, które mają raczej chłodną karnację dobierane powinny być pierścionki ze srebra lub ze srebrem. Będą widoczne, a jednocześnie podkreślą naturalny kolor skóry właścicielki. Ważne, by pierścionek podkreślał kolor naszej skóry, a nie z nim kontrastował, dlatego np. złoto na opalizującej skórze będzie idealnym wyborem, ponieważ biżuteria wydobywa piękny kolor skóry i jest lepiej widoczna.

Przy doborze pierścionka warto zwrócić uwagę również na charakter naszej stylizacji. Jeśli nasza biżuteria jest skromna, wybierzmy delikatny pierścionek z jednym oczkiem, który jedynie podkreśli elegancję naszego stroju. Jeśli idziemy zaś w stronę ekstrawagancji możemy poszaleć z wielkością naszej biżuterii, również pierścionka. Pierścionek może mieć przy takiej stylizacji wiele oczek, czy niespotykane połączenie kolorów. Jeśli nie wybieramy dużego naszyjnika możemy wybrać duży pierścionek i odwrotnie. Jeśli pierścionek jest duży, naszyjnik, czy wisiorek powinien być niewielki. Najważniejsze, by wybrana przez nas biżuteria pasowała również do naszego charakteru i temperamentu.
pixel