Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać obrączki ślubne? Kilka porad!

2020-04-27
Jak wybrać obrączki ślubne? Kilka porad!

Wybór obrączek ślubnych to nie lada wyzwanie - w końcu to biżuteria, która ma symbolizować miłość i służyć latami. Jeśli nie wiecie, jakie modele wybrać, zajrzyjcie do naszych podpowiedzi i zainwestujcie w obrączki, jakimi będziecie zachwyceni do końca życia.

Z jakiego metalu obrączki wybrać?

Chociaż w sklepach z biżuterią z pewnością spotkaliście się z obrączkami ślubnymi wykonanymi z najróżniejszych materiałów, od platyny po tytan, jednym z najlepszych rozwiązań są obrączki złote - trwałe, ponadczasowe, z biegiem lat nietracące na swojej urodzie. Takie klasyczne modele będą pasować do wielu różnych stylizacji, są więc doskonałą inwestycją na lata. Warto też wspomnieć o symbolice złota, kojarzonego z miłością, wiernością, domowym ciepłem, trwałością uczuć. Warto pamiętać, że w naszym sklepie jubilerskim znajdziecie obrączki z żółtego i białego złota oraz modele z łączonych metali w różnych odcieniach.

Na jaką formę obrączek ślubnych się zdecydować?

Jeśli znacie dobrze swój styl i od lat stronicie konsekwentnie od wszystkiego, co oczywiste, nudne i proste, możecie wybrać obrączki ślubne, które wyrażą Waszą osobowość i gust, na przykład zdobione cyrkoniami, z metali w różnych odcieniach bądź zdobione fantazyjnym grawerem. Wolicie klasykę i minimalizm? Lepszym pomysłem będą proste, ponadczasowe obrączki. Te ostatnie są też najlepszym rozwiązaniem dla osób, których styl ewoluuje z biegiem lat czy które kochają eksperymentować w każdym sezonie z nieco innym lookiem. Złote, minimalistyczne obrączki będą pięknym dodatkiem do wszystkich stylizacji!

Rozmiar obrączek ślubnych - jak go dobrać?

Wymiary obrączek ślubnych to jeden z najważniejszych aspektów podczas zakupów. Pamiętaj, że te szczególne pierścionki powinny przechodzić z niewielkim oporem przez staw palca i swobodnie spoczywać u jego nasady. Najlepiej mierzyć je po całym dniu, kiedy dłonie są nieco spuchnięte. A co z szerokością? Szersze obrączki ślubne są bardziej trwałe i odporne na zniekształcenia. Warto pamiętać, że najczęściej wymagają wyboru o rozmiar większego od ich cieńszych odpowiedników. Najbardziej popularne obrączki mają zazwyczaj od 3 mm do 6 mm szerokości, ale wiele młodych par decyduje się też na bardziej masywne modele, mające 7 mm do 10 mm szerokości.

O czym jeszcze pamiętać podczas zakupu obrączek?

O czym nigdy nie należy zapominać? Każda obrączka powinna posiadać odpowiednie wyprofilowanie wewnętrznych krawędzi, które zwiększy komfort jej codziennego noszenia. Może to być profil zaokrąglony, płaski, płaski fazowany lub wklęsły.

Jak wybrać idealne obrączki ślubne? Zapoznajcie się z naszymi radami i zajrzyjcie do naszego sklepu jubilerskiego po Wasze wymarzone modele!

Polecane

Matowe złote obrączki 585 Amare Classic Swepol

Matowe złote obrączki 585 Amare Classic Swepol

2 775,00 zł brutto2 497,50 zł brutto
Złote matowe obrączki 585 Amare Classic Swepol

Złote matowe obrączki 585 Amare Classic Swepol

2 809,00 zł brutto2 528,10 zł brutto
Złote modne obrączki 585 Amare Love Swepol

Złote modne obrączki 585 Amare Love Swepol

2 905,00 zł brutto2 614,50 zł brutto
Obrączki ze złota dwukolorowego 585 Amare Promise

Obrączki ze złota dwukolorowego 585 Amare Promise

3 953,99 zł brutto3 558,59 zł brutto
pixel