Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka biżuteria dla eleganckiej kobiety?

2021-01-19
Jaka biżuteria dla eleganckiej kobiety?

Kobiety z klasą zawsze wiedzą, co na siebie włożyć, by wyglądać efektownie i stosowanie do sytuacji. Nie mają też większego problemu z doborem biżuterii. Potrafią ją dopasować do konkretnej stylizacji, jak i okoliczności, w jakiej przyszło im się znaleźć. Co więcej, wiedzą też, że rodzaj biżuterii warto uzależniać od wieku pani, która będzie ją nosić. Pomimo tak wielu zmiennych i zależności eleganckie kobiety nigdy się nie mylą i bezbłędnie wybierają dla siebie odpowiednie kolczyki, pierścionki, bransoletki oraz naszyjniki. Co jednak jeśli wyboru musi za nie dokonać ktoś inny?

Sprawa wydaje się bardzo oczywista, jeśli kobieta sama wybiera dla siebie biżuterię. Kiedy jednak to jej partner postanowi ją obdarować, wątpliwości może być znacznie więcej. Jakie kryteria powinien wziąć pod uwagę, by prezent okazał się trafiony?

Obserwuj i ucz się 

Najlepszym sposobem na to, by nie rozminąć się z gustem partnerki, jest obserwowanie, jaką biżuterię nosi na co dzień, a jaką zakłada na wyjątkowe okazje. Tylko w ten sposób można się dowiedzieć, jakie wyroby jubilerskie lubi najbardziej i z chęcią założy przy następnej okazji. To doskonała metoda, która pozwala uniknąć wielu wpadek. Może się bowiem okazać, że kobieta w ogóle nie nosi kolczyków, bo nie ma przebitych uszu. Albo, że nie lubi bransoletek, preferuje natomiast efektowne naszyjniki i złote łańcuszki, lub że zamiast złotej biżuterii zawsze wybiera srebrną. Będąc uważnym obserwatorem, można się wiele dowiedzieć o guście partnerki i o jej ulubionej biżuterii.

Nie przesadzaj 

Kolejną istotną kwestią jest zachowanie umiaru. Należy pamiętać, że kolczyki, naszyjniki, pierścionki i bransoletki mają być uzupełnieniem stylizacji, a nie odwrotnie. Ich zadaniem jest dodanie kobiecie blasku i podkreślenie jej atutów. Nie powinny zatem przyćmiewać kobiecej urody. Tak może się natomiast zdarzyć, gdy dla filigranowej kobiety o delikatnych rysach wybierzemy zbyt duże, masywne i ciężkie kolczyki.

Zastanów się 

Kiedy wybieramy biżuterię dla bliskiej naszemu sercu osoby, dobrze jest postawić na wyroby jubilerskie dobrej jakości. Dzięki temu będzie nosić je z dumą i posłużą jej dłużej. Warto też zastanowić się, czy rozsądniejszy będzie wybór biżuterii przeznaczonej do noszenia na co dzień, czy też bogato zdobionej, która zdecydowanie lepiej sprawdzi się przy wyjątkowych okazjach. Strzałem w kolano mogłaby się bowiem okazać sytuacja, gdy ta druga niemal wcale nie będzie przez nią noszona, bo eleganckich przyjęć, rautów i innych towarzyskich spotkań wymagających niezwykłej kreacji jest w jej życiu niewiele.

Biżuteria powinna w subtelny sposób podkreślać urodę kobiety i pasować do jej stylu. Musi też pasować do konkretnej okoliczności. W wyborze pomoże panom wnikliwa obserwacja partnerki, które pozwoli określić, co najbardziej przypadnie jej do gustu.

Polecane

Złoty pierścionek wysadzany cyrkoniami 585 SERCE

Złoty pierścionek wysadzany cyrkoniami 585 SERCE

1 185,00 zł brutto948,00 zł brutto
Złoty naszyjnik 585 CHOKER czarne łezki KRZYŻYK

Złoty naszyjnik 585 CHOKER czarne łezki KRZYŻYK

409,00 zł brutto327,20 zł brutto
pixel