Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Motyw skrzydeł w biżuterii. Wybierz coś dla siebie!

2021-02-26
Motyw skrzydeł w biżuterii. Wybierz coś dla siebie!

Mówi się, że każdy ma własnego anioła stróża. Skrzydła w biżuterii często symbolizują właśnie anioły, chroniące nas przed niebezpieczeństwem i przypominające, że ktoś się o nas troszczy. Jednocześnie, skojarzenie z lotem sprawia, że skrzydła stają się metaforą wolności. W oby przypadkach, dają nam szczęście, nadzieję i wiarę. Podarowując swoim bliskim biżuterię z motywem skrzydeł, przekazujesz im wiadomość, że jesteś ich aniołem stróżem i zawsze będziesz się o nich troszczyć.

Uważa się, że aniołowie są posłańcami, którzy nas kochają, wspierają i prowadzą. To uniwersalny symbol kulturowy, dlatego nie będzie niezręcznością podarowanie takiej biżuterii osobie niereligijnej. Skrzydła w biżuterii, w formie wisiorków czy naszyjników mogą więc być symbolem tego, że nie jesteśmy sami na świecie, ale mają też inne znaczenia i występują w wielu różnych odsłonach.

Nausznice - elfia biżuteria

Szybując na skrzydłach, nawet tylko w wyobraźni, możemy spojrzeć na naszą podróż życiową z innej perspektywy. Skrzydła dają nam nadzieję i siłę, aby wznieść się ponad rosterki i niepowodzenia w naszym codziennym życiu. Motyw skrzydeł w biżuterii często wybierany jest przez osoby, które cenią wolność i niezależność. Często tego rodzaju biżuteria jest niezwykle oryginalna, jak na przykład nausznice w elfim stylu, będące w rzeczywistości rozbudowanymi kolczykami. Nausznice w kształcie skrzydeł anioła to biżuteria głęboko przesiąknięta bogatą symboliką – stanowią zarazem metaforę wolności i dzikości, jak i troski i opiekuńczości.

Złote kolczyki 585 nausznice skrzydła anioła

Złote kolczyki 585 nausznice skrzydła anioła

Wisiorki z motywem skrzydeł

Ten sam motyw często odnajdujemy także w wisiorkach. Jest to biżuteria bardzo często wybierana na prezent dla bliskiej osoby – córki lub ukochanej. W trudnych chwilach skrzydła anioła będą jej przypominać, że nie jest sama i pozwolą poczuć twoją obecność. Obok wisiorków, popularnością cieszą się naszyjniki. Oprócz prostych wzorów wykonanych w całości ze srebra lub złota, możesz wybrać biżuterię ozdobioną dodatkowo na przykład cyrkoniami. Wart uwagi jest naszyjnik krawatka ze skrzydłem anioła i złotą cyrkonią.

Subtelne piórko

Motyw lotu i skrzydeł w biżuterii to niekończące się źródło inspiracji. Zamiast skrzydła lub skrzydeł, możesz zdecydować się na małe piórko, przyczepione na przykład do naszyjnika lub bransoletki. Pióro w kulturach rdzennych mieszkańców Ameryki jest symbolem odwagi, a w Europie – wiedzy i nauki. Dlatego, w zależności od tego, jaki kształt będzie miało, może odwoływać się do różnych wartości. Zawsze jednak stanowi doskonały dodatek do każdej stylizacji.

Polecane

Złoty wisiorek 585 ażurowe skrzydło anioła

Złoty wisiorek 585 ażurowe skrzydło anioła

185,00 zł brutto148,00 zł brutto
Złota bransoletka 585 CHOKER piórko

Złota bransoletka 585 CHOKER piórko

759,00 zł brutto645,15 zł brutto

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

Akceptuję
pixel