Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na której ręce nosić bransoletkę?

2021-09-16
Na której ręce nosić bransoletkę?

Odpowiednio dobrana bransoletka może podkreślać stylistykę kreacji i stanowić jej subtelne uzupełnienie. Może też dodawać jej charakteru poprzez wprowadzenie wyrazistego akcentu. Dopasowanie bransoletki do konkretnego outfitu nie jest jednak wcale takie proste. Dobrze dopasowane srebrne i złote bransoletki pozwolą uzyskać pożądany efekt wizualny, ale złe wybory sprawią, że cała stylizacja będzie zbyt ciężka, przerysowana, nieestetyczna. Ta kwestia jest równie istotna, jak to, na której ręce bransoletka zaprezentuje się najlepiej.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że nie żadnych ścisłych zasad, poza wyczuciem dobrego smaku i własnym dobrym samopoczuciem, co do tego, na której ręce bransoletka powinna być noszona. Dzięki temu mamy tu dużą dowolność, która pozwala komponować kreacje – zarówno te, które nosimy na wyjątkowe okazje, jak i na co dzień – zgodnie z naszymi upodobaniami. Brak ściśle określonych reguł oraz zasad, wynikających czy to z tradycji, czy też obowiązującej mody co do tego, na której ręce nosić bransoletkę, nie oznacza jednak, że mamy w tej kwestii całkowitą swobodę. Jeśli zależy nam na uzyskaniu miłej dla oka stylizacji, musimy jednak pamiętać o kilku szczegółach.

Na prawej czy na lewej ręce?

Duża dowolność w kwestii wyboru ręki, na której noszone są srebrne i złote bransoletki, a także bransoletki sznurkowe, skórzane i inne zestawiane na przykład ze strojem sportowym, bądź plażowym gwarantuje nam dużą swobodę, a co za tym idzie wygodę. O tę warto zadbać zwłaszcza wtedy, gdy bransoletka ze względu na jej rozmiar, elementy dekoracyjne, na przykład wbudowane w biżuterię kamienie albo z uwagi na to, że nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej biżuterii, utrudnia nam wykonywanie codziennych czynności. Właśnie ze względów praktycznych wiele osób praworęcznych decyduje się nosić bransoletki na lewym nadgarstku, a leworęcznych zakłada je na rękę prawą. To, na której ręce nosić bransoletkę jest więc sprawą bardzo indywidualną.

Złote bransoletki w zestawach

Kolejną kwestią jest ustalenie, jak warto nosić bransoletki, jeśli decydujemy się założyć kilka sztuk jednocześnie. Przede wszystkim należy pamiętać, że powinny to być modele spójne pod względem stylistycznym. Nawet jeśli decydujemy się dobrać je na zasadzie kontrastu, to muszą dobrze komponować się ze sobą i tworzyć efektowną całość. W przeciwnym razie cały outfit może dawać wrażenie zbyt ciężkiego i przeładowanego, a przez to nieestetycznego.

Jeśli zdecydujemy się założyć kilka bransoletek z tego samego modelu, na przykład w formie subtelnych obręczy, to świetnie zaprezentują się one na jednej ręce. Z powodzeniem można jednak nosić je również na obu nadgarstkach. Podobnie zresztą celebrytka bransoletka – zestawiana po kilka sztuk świetnie wygląda zarówno na jednej, jak i na obu rękach. Co więcej, można łączyć jeden model z drugim, dbając o to, by miały ze sobą jakąś cechę wspólną, na przykład taki sam odcień, jednakową grubość itd. Bardziej masywne bransoletki mogą natomiast wymagać rozdzielenia na dwa nadgarstki, co zapobiegnie przeciążeniu całej stylizacji.

Złota kobieca bransoletka 585 nieskończoność i ozdobne serce

Złota kobieca bransoletka 585 nieskończoność i ozdobne serce

Na której ręce bransoletka z zegarkiem?

A na której ręce nosić bransoletkę, jeśli zdecydujemy się również na założenie zegarka? Okazuje się, że i w tym przypadku istnieje dość duża swoboda, pod warunkiem zachowania umiaru i dobrego smaku. Bransoletki mogą być noszone zarówno na tej samej ręce co zegarek, jak i na przeciwnej. Istotne jest, by oba elementy tworzyły ze sobą ładny duet, na przykład poprzez dobór odpowiedniego paska w zegarku i korespondującej z nim stylistyki bransoletki. Jeśli będziemy kierować się tą wskazówką, to celebrytka bransoletka, czy też każdy inny model, na przykład wykonana z rzemyka albo subtelna obręcz będzie mogła być noszona zarówno na jednej ręce razem z zegarkiem, jak i oddzielnie od niego, czyli na obu nadgarstkach.

O czym jeszcze warto pamiętać? Noszenie zegarka i bransoletki na tej samej ręce może być nieco kłopotliwe. Subtelne łańcuszki, obręcze, celebrytki czy bardziej masywne modele mogą bowiem zsuwać się na tarczę zegarka, utrudniając odczytanie godziny. Pozostaje więc pytanie, czy kobiecie, która decyduje się na takie zestawienie obu elementów, będzie to przeszkadzać. Aby stylizacja wyglądała lekko, a nadgarstek prezentował się efektownie, warto też kierować się zasadą, by subtelne bransoletki zakładać pod zegarkiem, czyli bliżej nadgarstka, a te cięższe powyżej niego.

Choć nie ma ściśle określonych reguł, których musimy się trzymać przy wyborze sposobu noszenia bransoletek, to zawsze pozostaje coś, czym bezwzględnie warto kierować się podczas kompletowania stylizacji i uzupełniania jej o biżuterię. To wyczucie smaku, którego nie mogą zastąpić żadne reguły. Jeśli połączymy je z dbałością o wygodę, to uzyskamy kreację satysfakcjonującą zarówno pod względem wyglądu, jak i komfortu noszenia.

Polecane

pixel