Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Propozycje biżuterii na Dzień Kobiet!

2021-02-05
Propozycje biżuterii na Dzień Kobiet!

Od początków dwudziestego wieku 8 marca jest oficjalną datą Międzynarodowego Dnia Kobiet – dnia, w którym świętujemy kobiecość i oddajemy hołd niezłomnemu duchowi kobiet na całym świecie. Bez względu na to, jaka jesteś – czy ekstrawertyczna, introwertyczna, romantyczna, odważna, delikatna, czy masz lat 17 czy 70 – to jest Twój dzień. Ciesz się i rozpieszczaj, wybierając odpowiednią biżuterię dla siebie, zgodnie z twoim typem osobowości! Dlaczego? Ponieważ jesteś super kobietą!

Delikatna, złota lub srebrna biżuteria pasuje na każdą okazję i do każdego stroju. Niezależnie od tego, czym się zajmujesz na co dzień, będzie znakomitym uzupełnieniem Twojej garderoby. W zależności od tego, co lubisz, możesz wybrać coś z szerokiej oferty bransoletek, wisiorków lub kolczyków. Jeśli jednak wolisz coś bardziej oryginalnego, również znajdziesz coś dla siebie.

Wysokiej jakości oryginalna biżuteria

Kolczyki w typie nausznic, które przywodzą na myśl świat elfów i celtyckich wojowniczek, to propozycja dla kobiet, które lubią łączyć indywidualizm z subtelnością. Ta nieco ekstrawagancka biżuteria pozostają jednocześnie na tyle subtelna, że możesz nosić je na co dzień. Nausznice to ciekawy rodzaj biżuterii obejmujące całą krawędź ucha, ażurowe, z motywami roślinnymi, podkreślają zwłaszcza styl boho i etno.

Idealny prezent na Dzień Kobiet

Jeśli rozważasz, co dać w prezencie bliskiej ci kobiecie, zastanów się przede wszystkim nad tym, jaką biżuterię nosi. To nie sztuka podarować coś, co będzie latami leżeć w pudełku. Unikaj biżuterii dużej i ekstrawaganckiej, chyba że naprawdę dobrze znasz gust obdarowywanej osoby. Postaw na delikatny element, który można nosić samodzielnie lub w połączeniu z inną biżuterią. Idealnie w tej roli sprawdzą się bransoletki z drobnymi zawieszkami, na przykład złota bransoletka z motywem jaskółki, która jest zarazem delikatna i oryginalna. Popularnością cieszą się wisiorki lub celebrytki. Klasykiem, który nigdy się nie znudzi, jest złoty naszyjnik na cienkim łańcuszku. Elegancka celebrytka ze złotą kulką jest zarazem uniwersalna i oryginalna, sprawdzi się więc świetnie jako prezent.

Złoty naszyjnik 585 CELEBRYTKA złota kulka

Złoty naszyjnik 585 CELEBRYTKA złota kulka

Korzenie Dnia Kobiet

Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był w lutym 1909 roku, aby uczcić strajk robotnic w fabryce odzieży z 1908 roku w Nowym Jorku. Kobiety protestowały przeciwko nieludzkim i nieetycznym warunkom pracy. W 1910 roku na Międzynarodowej Konferencji Kobiet Pracujących Clara Zetkin, przewodnicząca Biura Kobiecego Partii Socjaldemokratycznej w Niemczech, przedstawiła ideę Międzynarodowego Dnia Kobiet. Jej wniosek został jednogłośnie zatwierdzony, jednak nie wyznaczono jeszcze stałej daty. W roku 1917 kobiety w Rosji zaczęły walczyć o „chleb i pokój” po śmierci 2 milionów rosyjskich żołnierzy w strefach działań wojennych. Ich strajk zakończył się 8 marca (według kalendarza gregoriańskiego), gdy car został zmuszony do abdykacji, a rząd tymczasowy przyznał kobietom prawo głosu. Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet świętuje społeczne, polityczne i gospodarcze osiągnięcia kobiet na całym świecie.

Polecane

Złote kolczyki gwiazd próba 585 klasyczne serca

Złote kolczyki gwiazd próba 585 klasyczne serca

269,00 zł brutto242,10 zł brutto
Złote kolczyki CELEBRYTKA 585 ROZETKA

Złote kolczyki CELEBRYTKA 585 ROZETKA

299,00 zł brutto269,10 zł brutto
Złoty naszyjnik 585 CELEBRYTKA złota kulka

Złoty naszyjnik 585 CELEBRYTKA złota kulka

399,00 zł brutto319,20 zł brutto
pixel