Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Serce nie tylko na dłoni – inspirująca biżuteria na Dzień Kobiet

2022-03-01
Serce nie tylko na dłoni – inspirująca biżuteria na Dzień Kobiet

Biżuteria zawierająca motyw serca jest jedną z najchętniej wybieranych w salonach jubilerskich. Niezwykle popularna wśród osób, które chcą okazać swoje przywiązanie, bliskość, czy sympatię. Może być prezentem dla mamy, siostry lub przyjaciółki. Pozwala, przy pomocy znanego wszystkim symbolu, wyrazić głębokie uczucie wtedy, gdy trudno jest opowiedzieć o nim słowami. Nie zapominajmy też, że wisiorek serduszko lub inna zawierająca taki motyw biżuteria jest niezwykle ważna dla zakochanych. Panowie chętnie obdarowują nią swoje ukochane przy wyjątkowych okazjach, jakim jest np. Dzień Kobiet.

Anatomia człowieka od lat dostarcza dowodów na to, jak zbudowane jest ludzkie ciało. Nie pozostawia więc wątpliwości co do budowy i kształtu jednego najważniejszych organów, czyli serca. Skąd zatem w naszej kulturze symbol, który nie odzwierciedla jego budowy? Istnieje na ten temat wiele domysłów. Niektórzy mówią, że motyw serce wywodzi się od kształtu organu zwierzęcego, a inni, że nawiązuje do innych części ludzkiego ciała, np. kobiecych piersi. Są także i tacy, którzy uważają, że motyw serce wiąże się z kształtem utworzonym przez parę łabędzi, a dokładniej przez ich długie szyje, w momencie, gdy podpłyną do siebie. Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że pierwowzorem symbolu były owoce rośliny o nazwie sylfion. Roślina ta była niezwykle ceniona w starożytnym Rzymie w związku z jej właściwościami leczniczymi. Jej zastosowanie wiązało się też z miłosną sferą ludzkiego życia. Niezależnie od tego, jaką genezę ma motyw serca, nie ulega wątpliwości, że na stałe wpisał się w naszą kulturę i jest niezwykle popularnym symbolem w wielu sferach naszego życia, między innymi w jubilerstwie.

Złote kolczyki 585 ażurowe SERCE

Złote kolczyki 585 ażurowe SERCE

Złoty łańcuszek celebrytka

Naszyjnik celebrytka i wisiorek serduszko to idealny prezent na Dzień Kobiet. Od lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko zresztą w związku z dniem 8 marca. Efektowne zawieszki z symbolem serca dostępne są w wielu modelach i mogą stanowić zarówno niezwykle delikatną, jak i wyrazistą ozdobę kobiecego dekoltu. Naszyjnik celebrytka i motyw serca stanowią gustowne połączenie. Mogą być noszone przy wielu różnych okazjach i przez kobiety w różnym wieku. Dostępne są zarówno wśród biżuterii srebrnej, jak i wykonanej ze złota. Warto zwrócić uwagę na duże zróżnicowanie takiej biżuterii. Dwa połączone ze sobą serca, jedno pojedyncze albo jedno przedzielone na pół, przy czym każda połówka stanowi osobną zawieszkę – to tylko kilka z dostępnych możliwości. W tym ostatnim przypadku dwie pasujące do siebie części mogą być noszone przez bliskie sobie osoby. Wisiorek serduszko może być dodatkowo ozdobiony cyrkoniami albo kamieniami szlachetnymi, co sprawia, że bardzo dobrze prezentuje się do wieczorowych stylizacji. Naszyjnik celebrytka z motywem serca może być zastąpiony przez naszyjniki chokery z takim samym symbolem. To niezwykle modna alternatywa, która cieszy się obecnie ogromną popularnością.

Złoty naszyjnik CELEBRYTKA 585 połączone serca

Złoty naszyjnik CELEBRYTKA 585 połączone serca

Złota bransoletka damska

Złoty łańcuszek celebrytka może być dostępny w komplecie z bransoletką albo solo. Podobnie zresztą złota bransoletka damska, która stanowi efektowną ozdobę kobiecego nadgarstka. Sprawia, że ręka wydaje się bardziej smukła i delikatna. Umieszczona na bransoletce subtelna zawieszka w kształcie serca to tylko jedna z wielu możliwości. Propozycje biżuterii na Dzień Kobiet mogą obejmować również motyw nieskończoności, anielskiego skrzydła oraz wiele innych symboli. Niektóre modele łączą w sobie dwa, a nawet trzy różne motywy. Przykładem jest złota bransoletka damska z motywem serca oraz symbolem nieskończoności. Zdarza się też, że jeden motyw powtarzany jest dwu, a nawet wielokrotnie. I tak na przykład dwa połączone ze sobą serca to już klasyka. Ciekawą propozycję stanowią też trzy zawieszki rozmieszczone na bransoletce w równych odstępach. Jako przykład można tu podać trzy ażurowe serca.

Inna damska biżuteria i motyw serce

Wyrobów jubilerskich, które świetnie sprawdzą się jako prezent na Dzień Kobiet, jest jednak znacznie więcej. Bransoletki, efektowne chokery i naszyjniki mogą być bowiem łączone z kolczykami oraz pierścionkami. Zarówno wśród jednych, jak i drugich występuje wiele modeli z symbolem serca. Dlatego kolczyki złote i srebrne mogą stanowić doskonałe uzupełnienie dla innej biżuterii z tym motywem, ale bardzo często wybierane są również jako samodzielny prezent dla ukochanej albo dla mamy. Warto też zwrócić uwagę na pierścionek zaręczynowy z sercem, a także pierścionek z brylantem. Oświadczyny przy takiej wyjątkowej okazji jak Dzień Kobiet mogą być podwójną okazją do świętowania oraz początkiem nowej, pięknej drogi.

Złoty pierścionek wysadzany cyrkoniami 585 SERCE

Złoty pierścionek wysadzany cyrkoniami 585 SERCE

Biżuteria na Dzień Kobiet jest jednym z najchętniej wybieranych prezentów. Wiele dziewczyn, żon, sióstr i mam, a także przyjaciółek otrzymuje przy tej okazji złote kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki, które stanowią świadectwo przywiązania, oddania, sympatii i miłości. Bardzo często towarzyszy im ponadczasowa symbolika serca.

Polecane

pixel