Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Talizmany na szyi - poznaj symbolikę celebrytek

2022-02-04
Talizmany na szyi - poznaj symbolikę celebrytek

Biżuteria to nie tylko ozdoba, która dodaje szyku i dopełnia stylizację. Modny obecnie łańcuszek celebrytka spopularyzowany przez gwiazdy żyjące w świetle fleszy, cechuje się skromnością i minimalizmem. Jej ważną cechą może być obecność symboli o rozmaitym znaczeniu. Niektóre z nich mają wymiar duchowy, inne zapewniają szczęście, a jeszcze inne chronią przed koszmarami.

Motyw w biżuterii może przybierać przeróżne formy. Ma ogromne znaczenie zarówno dla estetyki wyrobu jubilerskiego, jak i – w przypadku osób wierzących w symbole oraz drzemiącą w nich moc – dla jego zastosowania.

Łapacz snów - co symbolizuje?

Naszyjniki celebrytki z łapaczem snów, są efektownym wzorem doskonale współgrającym ze stylizacjami w stylu boho. Jako amulet zaczerpnięty z kultury Indian Ameryki Północnej, ma bardzo silną symbolikę. Jest to niezwykle piękny motyw, któremu przypisuje się magiczne moce. Jego zadanie polega na ochronie przed koszmarami. Łapacze snów zastosowane w biżuterii zyskują też nowy wymiar jako amulety przynoszące szczęście.

 Złote kolczyki 585 CELEBRYTKA łapacz snów

Złote kolczyki 585 CELEBRYTKA łapacz snów

Celebrytka krzyżyk - nie tylko oznaka religijności

Niektóre naszyjniki, łańcuszki i chokery przybierające formę delikatnych celebrytek posiadają zawieszkę krzyżyk. Niekiedy motyw ten powtarza się w biżuterii kilkakrotnie (np. choker z pięcioma krzyżykami). Choć w przeszłości był to symbol nierozerwalnie związany z religią, obecnie traktowany jest także jako element wpisujący się w popkulturę. Pomimo takiej ewolucji jego znaczenia, dla wielu nadal pozostaje najważniejszym symbolem religijnym i sposobem na wyrażenie swojej głębokiej wiary. Celebrytka krzyżyk może być noszona przy wielu okazjach, zarówno do wyjątkowych kreacji, jak i stylizacji casualowych.

Złoty naszyjnik 585 CHOKER krzyżyki

Złoty naszyjnik 585 CHOKER krzyżyki

Piórko - poznaj wolność ducha

Chokery złote mogą przedstawiać także wiele innych symboli o rozmaitym znaczeniu. Przykładem jest biżuteria celebrytek z piórkiem. W przypadku chokerów motyw ten powtarza się kilkukrotnie, efektywnie zdobiąc szyję swojej właścicielki. Znaczenie tego wzoru, nawet dla osób niewtajemniczonych, jest stosunkowo proste do rozszyfrowania. Piórko jest symbolem wolności, duchowości, kreatywności. Jako znane motywy w biżuterii, dość często wybierane jest przez osoby z artystyczną duszą.

Serce - miłość na wiele sposobów

Złote chokery, łańcuszki i naszyjniki bardzo często zdobione są za pomocą zawieszki serduszka. Taki wzór powtarza się w jubilerstwie naprawdę często, a jego znaczenie nie jest trudne do odgadnięcia. Serce symbolizuje miłość, choć należy zaznaczyć, że nie ogranicza się ona do uczucia pomiędzy ukochanym a ukochaną. Wręczenie takiej biżuterii w formie prezentu może być wyrazem miłości matki do córki, miłości siostrzanej albo sympatii pomiędzy dwoma przyjaciółkami. Nierzadko taka biżuteria stanowi ozdobę samą w sobie i noszona jest dla uzyskania określonych wrażeń estetycznych bez nawiązania do uczucia żywionego do drugiej osoby.

Złoty naszyjnik gwiazd 585 ażurowe serce koło koniczynka

Złoty naszyjnik gwiazd 585 ażurowe serce koło koniczynka

Czterolistna koniczyna - szczęście zawsze przy Tobie

Motywy biżuteryjne, które mają symbolizować szczęście, pojawiają się w jubilerstwie stosunkowo często. Dość znany przykład stanowi czterolistna koniczyna, której z pewnością wielu z Was zdarzyło się czasem szukać na łące. Uzbrojona w taki symbol celebrytka łańcuszek może stać się niezwykle cennym amuletem.

Koło - wieczne życie

Łańcuszki celebrytki złote z motywem koła, to minimalistyczny wzór, który już w czasach starożytnych postrzegany był jako idealny, nieposiadający początku ani końca i obrazujący niezmienny cykl życia rozumiany jako wieczność i odrodzenie. Niezwykle harmonijny i prosty w biżuterii prezentuje się skromnie i subtelnie. Pomimo to potrafi zadać szyku nawet eleganckim kreacjom.

Naszyjnik celebrytek może zawierać przeróżne symbole, których znaczenia wiele osób może nawet nie znać. Niektóre z wyrobów biżuteryjnych mają czasem nawet kilka różnych motywów, co dla osób wierzących w amulety może oznaczać ich wzmocnione działanie.

Polecane

Złoty naszyjnik 585 CHOKER krzyżyki

Złoty naszyjnik 585 CHOKER krzyżyki

559,00 zł brutto475,15 zł brutto
Złote kolczyki 585 CELEBRYTKA łapacz snów

Złote kolczyki 585 CELEBRYTKA łapacz snów

569,00 zł brutto483,65 zł brutto

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

Akceptuję
pixel