Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wybór obrączek ślubnych - poradnik

2016-10-17


Wybór obrączek ślubnych powinien być naprawdę przemyślany. Jest to bowiem biżuteria, która będzie towarzyszyć nam przez całe życie. Zanim wybierzecie obrączki, zapoznajcie się z naszym kompendium na temat ich wyboru. Dzięki zawartym tutaj informacjom unikniecie błędów!

Najważniejsze cechy obrączek

Obrączki są symbolem miłości oraz ślubu, ale to nie jest ich najważniejsza cecha. Najistotniejsze są trwałość, solidność i ponadczasowość. Dzięki temu będą przez całe życie towarzyszyć Wam i nadal prezentować się doskonale. Jeżeli Wasze obrączki po latach straciły na solidności, to doskonałą okazją do ich wymiany może być okrągła rocznica ślubu albo ceremonia odnowienia przysięgi małżeńskiej - wtedy będziecie mogli lepiej przemyśleć zakup!

Ścieranie się obrączek

Obrączki z czasem, podczas noszenia i wykonywania codziennych czynności z nimi na placu, zaczynają się ścierać. Widać to zarówno na matowych, jak i polerowanych pierścionkach. Z tym, że na matowej obrączce zaczyna pojawiać się błysk - zupełnie odwrotnie niż w przypadku obrączek polerowanych, które na początku błyszczą, a potem z czasem matowieją. Ścieranie się obrączek to normalny proces, a jego przebieg zależy między innymi od częstotliwości noszenia oraz wykonywanej pracy. Bez obaw - takie obrączki można oddać nam do odświeżenia, dzięki czemu znowu będą wyglądać idealnie.

Białe złoto

Dlaczego białe złoto ma taki, a nie inny kolor? Idealnie białe złoto pokryte jest warstewką rodu. Rodowanie sprawia, że metal wygląda na bielszy, a sam rod jest metalem z grupy platynowców. Naturalne białe złoto nigdy nie ma idealnie białego odcienia. Zawsze ma w sobie słomkową barwę.

Szerokość obrączek

Najczęściej wybieraną szerokością w obrączkach jest 4 - 5 mm. Takie modele wyglądają dobrze u większości osób, więc cieszą się ogromnym wzięciem. W naszej ofercie można znaleźć różne modele, zarówno te szersze, jak i te bardzo cienkie i dyskretne.

Z soczewką czy bez?

Często, podczas kupowania obrączek, można usłyszeć o soczewce. O co chodzi? Soczewka to określenie, które mówi o tym, że obrączka w środku jest półokrągła. Dzięki temu obrączka styka się ze skórą na mniejsze powierzchni, jest bardziej komfortowa w noszeniu, łatwiej ją ściągnąć. Soczewka chętnie wybierana jest przez osoby z pulchnymi palcami.

Grawer, indywidualne zamówienia, dwie różne obrączki
Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a naszym celem jest zadowolenie naszych klientów. Dlatego udostępniamy takie opcje, jak:
  • zamówienie dwóch zupełnie innych obrączek
  • indywidualne projekty obrączek
  • wykonanie grawera na obrączce. 
Dzięki temu każda para będzie miała obrączki skrojone na miarę swoich potrzeb. Grawer może składać się z liter, cyfr, a także prostych znaków graficznych.

Co więcej, umożliwiamy także dokonywanie modyfikacji w dostępnych u nas modelach. Podoba Ci się obrączka z żółtego złota, ale wolisz białe złoto? Po prostu daj nam znać! Możemy na Twoje życzenie wprowadzić modyfikacje w kolorze i wyglądzie głównego kruszcu, modyfikacje w wyglądzie lub licznie kamienie i wiele innych! Skontaktuj się z nami, a chętnie pomoże w przeprowadzeniu zmian.

Mierzenie obrączek

Jednokrotne zmierzenie rozmiaru palca nie daje wiarygodnych wyników. Dlaczego? W ciągu dnia rozmiar palca może ulec zmianie ze względu na takie czynniki jak ciśnienie, temperatura, odbyty wysiłek fizyczny. Obrączki będą towarzyszyć przez całe życie, więc powinny być idealnie dopasowane. Dlatego polecamy zmierzyć palce w różnych porach dnia, aby mieć pewność co do średniego rozmiaru.

Zobacz nasz poradnik: JAK DOBRAĆ ROZMIAR PIERŚCIONKA

Kiedy zamówić obrączki?

W wirze przygotować ślubnych łatwo zapomnieć o obrączkach. Kiedy jest najlepszych czas na ich zamówienie? Im wcześniej, tym lepiej! O ile nie planujesz drastycznego chudnięcia, to obrączki możesz zamówić już kilka miesięcy przed samą ceremonią. Dzięki temu bez problemów będzie można wykonać ewentualne poprawki.

Staramy się zawsze, aby czas realizacji obrączek na zamówienia, jak i tych z gotowej oferty był najkrótszy i zamykał się w ciągu 7 dni. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a nawet starając się zapewnić produkt najwyższej jakości, może zdarzyć się, że obrączka będzie miała skazę lub rozmiar został źle dobrany. Dlatego zalecamy zamawiać obrączki minimum miesiąc przed ślubem.pixel