Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Tradycja obrączki ślubnej w Polsce
Zwyczaj wymiany obrączek ślubnych podczas składania przysięgi małżeńskiej jest znany na całym świecie. Swoimi początkami sięga czasów starożytnych. Choć w Polsce ta tradycja jest nieco młodsza, to i tak mocno w naszej kulturze zakorzeniona. Warto przyjrzeć się jej nieco bliżej, by zrozumieć, skąd się wzięła i co sprawiło, że dziś jest dla nas tak naturalna.
Czytaj więcej
Jak wybrać najlepsze kolczyki do piercingu?
Piercing już od jakiegoś czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Praktykowany chętnie, nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród osób w średnim wieku, na stałe wpisał się do kanonu mody. Charakterystyczny głównie dla subkultury emo, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Zobacz, jakie kolczyki sprawdzą się najlepiej!
Czytaj więcej
Talizmany na szyi - poznaj symbolikę celebrytek
Motywy biżuteryjne mają podwójne znaczenie – po pierwsze nadają charakteru kreowanej stylizacji, po drugie niosą ze sobą przekaz za pomocą symboli. Te natomiast mogą być oczywiste i powszechnie znane, albo wiadome tylko tym, którzy są z taką symboliką zaznajomieni. Dziś przyjrzymy się im bliżej i wyjaśnimy ich znaczenie.
Czytaj więcej
Jak i z czym łączyć złotą biżuterię?
Nie wystarczy założyć biżuterii, by wiedzieć, jak ją nosić. Źle może wyglądać zestawianie jej z przypadkowo dobraną odzieżą. Warto o tym pamiętać i przykładać uwagę do harmonijnego komponowania stylistyki ubrań i designu biżuterii.
Czytaj więcej
Kiedy złoto jest złotem? Sprawdź swój pierścionek!
Kupując wyrób jubilerski w sprawdzonym salonie złotniczym można mieć pewność co do jego jakości i autentyczności. Najważniejszą miarą takiej autentyczności jest wybita na kolczykach, bransoletkach i innych złotych przedmiotach - próba. Co w przypadku, gdy biżuteria takiej próby nie posiada, lub gdy nie wiemy, co znaczy umieszczone na niej oznaczenie?
Czytaj więcej
Idealny prezent na walentynki - symbol nieskończoności
Święto zakochanych jest doskonałą okazją do okazywania sobie uczuć, a niekiedy wyrażenia gestem tego, czego nie potrafimy zawrzeć w słowach. Pomagają w tym skromne, jednak dla ukochanych wiele znaczące podarki. Bardzo ważne miejsce wśród takich prezentów zajmuje biżuteria niosąca ze sobą przekaz za pomocą symbolicznych ozdób.
Czytaj więcej
Na której ręce nosić bransoletkę?
Bransoletki stanowią efektowną ozdobę biżuteryjną na wiele okazji. Noszone są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, w zestawieniu z wyjątkowymi stylizacjami oraz do kreacji casualowych. Wątpliwości budzi jednak często to, na której ręce należy je nosić…
Czytaj więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

Akceptuję
pixel